Dalış Bölgeleri

Size sunduğumuz rotalar ve dalış programları sayesinde Dalışlı Mavi Tur yapmanın farkları ve avantajlarını yaşayarak görebilirsiniz. İlk ve son günün dışında dalış noktalarımızın hemen hepsi günlük dalış teknelerinin ulaşamayacağı mesafadedirler. Bölgemiz FAUNA açısından fazla zengin değildir. Hepimizin bildiği gibi AKDENİZ bilim insanları tarafından MAVİ ÇÖL olarak adlandırılmaktadır. Buna rağmen küçük deniz canlıları açısından oldukça zengindir. Yine de dört beş ay boyunca palejik (açık denizde yaşayan) balık türlerini görmek mümkündür. İblis Burnu’nda hemen hemen her dalışta baraküda sürülerini görürüz. Akdenizin tipik balıklarından karagözler, melenuryalar, lahozlar, orfozlar, mürenler, küpesler, iskarozlar ve yeni misafirlerimiz kutu balıkları veya balon balıkları her mevsim görülebilir.

Bunlarla beraber, bölgemizde asıl özel olan dalış alanları harika duvarlar, mağaralar ve adalardır. Dalaman açıklarındaki NAR ve PEKSİMET adalarında Kızıldeniz’i aratmayan duvarlar ve olağanüstü bir görüş bulunmaktadır. Likya duvarının 200m.’ye varan derinliği büyüleyici bir güzellik ve çekiciliğe sahiptir.
Tur boyunca dalabileceğimiz 30’dan fazla dalış noktamız mevcuttur. Günün hava/deniz koşullarına ve dalıcı seviyelerine uygun olarak dalış noktalarını birlikte belirleriz. Dalış sürelerimiz hava kullanımı ve derinliğe bağlı olarak 55-60 dakikaya kadar uzayabilir.

Facebook Grubuna Üye Ol